Strona Główna > Twórczość > Poezja w sutannie
15.11.2011 ks. Wacław Buryła

Poezja w sutannie

Zbiór esejów o twórczości współczesnych księży piszących wiersze

Obrazek niżej podpisany
red
Poezja w sutannie
Poezja w sutannie - tył okładki
Opracowanie: kieleckiego kapłana, ks. dr. Stefana Radziszewskiego. Ks. Radziszewski poświęcił swoją uwagę nie tylko mnie, ale i innym kapłanom:

ks. Januszowi A. Ihnatowiczowi,
ks. Jerzemu Szymikowi,
ks. Januszowi A. Kobierskiemu,
ks. Stanisławowi Kobielusowi,
ks. Grzegorzowi Stachurze,
ks. Janowi Sochoniowi
i ks. Kazimierzowi Wójtowiczowi.

Oto, co pisze na ten temat ekai.pl na swoim portalu www.ekai.pl, który polecam uwadze czytelników:

"Autor „Poezji w sutannie” w rozmowie z KAI wyjaśnia, że kluczem doboru były przede wszystkim jego własne sympatie. „Po prostu lubię tych właśnie poetów i zaprosiłem ich do współudziału w pisaniu książki o współczesnej poezji. Wspólnym mianownikiem prezentowanych poetów jest nie tylko noszenie koloratki, ale stosunek do Boga, życia, człowieka” – uważa ks. Radziszewski.

(...)

Ks. dr Stefan Radziszewski - ur. w 1971 r. w Proszowicach, dr teologii (homiletyka KUL), dr polonistyki (KUL), wykładowca w WSD – ćwiczeń z emisji głosu, konwersatorium z literatury polskiej i literatury światowej. W ostatnich latach w Teatrze WSD w Kielcach klerycy przedstawili jego adaptację „Fizyków” Dürrenmatta, „Barabasza” Lagerkvista, oraz „Świt, czyli opowieść o wampirze” M. C. Słonia. Wykładowca WSD w Kielcach, pracuje także jako prefekt w Zespole Szkół Katolickich św. Jadwigi Królowej. Pasjonuje się również m.in. futbolem – grał w reprezentacji księży diecezji kieleckiej."

Wydawca: JEDNOŚĆ Kielce, 2011
ISBN 978-83-7660-379-7

Poezja w sutanniePoezja w sutannie - tył okładki

Lista zdjęć: Poezja w sutannie * Poezja w sutannie - tył okładki