Strona Główna > Aktualności > Protokół Jury XXI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO "O LUDZKĄ TWARZ CZŁOWIEKA"
05.08.2018 Wacław Buryła

Protokół Jury XXI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO "O LUDZKĄ TWARZ CZŁOWIEKA"

POZNAŃ 2018


Dnia 16 lipca 2018 roku w Czapurach k/Poznania przy ul. Bukowej 1 odbyło się posiedzenie jury XXI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O ludzką twarz człowieka". Na tegoroczną edycję nadeszło 146 zestawów wierszy, z czego 10 zestawów zostało zdyskwalifikowanych z przyczyn regulaminowych.


Jury w składzie:

Teresa Tomsia, Poznań - poetka, krytyk literacki - przewodnicząca jury

dr hab. Jerzy Ł. Kaczmarek, Poznań - poeta, socjolog

Wacław Buryła, Krośnice - kapłan, poeta, organizator konkursu

Roman Bąk, Poznań - poeta, krytyk literacki, wydawca


po wnikliwym zapoznaniu się z wszystkimi nadesłanymi zestawami wierszy postanowiło przyznać następujące nagrody główne, wyróżnienia główne i wyróżnienia dodatkowe (do druku):


NAGRODY GŁÓWNE:


I NAGRODA: godło "Hieronymus" - Rafał Zięba, Pabianice - wiersze: "*** O czym może milczeć kruk", "*** Za oknem", "Teresienhof", "I"


II NAGRODA: godło "Storczyk" - Magdalena Cybulska, Łódź - wiersze: "*** Raz do roku", "*** Nie zdążyłam go zapytać), "*** Musicie sobie go wyobrazić), "*** Na ścianach)


III NAGRODA: godło "Fakty, fakty, głupcze" - Rafał Baron, Gdańsk - wiersze: "Inka", "Czego chciał tamten młody", "Korzenie", "Ciało. Mapy"


WYRÓŻNIENIA GŁÓWNE - RÓWNORZĘDNE:


godło "Stairway to Heaven" - Krzysztof Martyna, Kalisz - wiersze: "Trylogia o umieraniu - (1) Twarze", "Trylogia o umieraniu - (2) Czas", "Trylogia o umieraniu - (3) Pamięć", "metamorfozy"


godło "Kałuża" - Andrzej Jakub Mularczyk, Ostrzeszów - wiersze: "Klatka", "rozmyślanie nad pustą szachownicą", "Droga", "Podział"


godło "Fikus" - Barbara Maria Rustecka, Warszawa - wiersze: "damy sobie radę", "dzieci z piwnicy", "przestępstwo okradania siebie z siebie", "korespondencja z przeszkodami"


godło "Jakub" - Tadeusz Knyziak "Coobus", Warszawa - wiersze: "Wyspa świętej Heleny", "Czternasty dzień sierpnia", na granicy światów", "Emma"


godło "Kaszkiet" - Igor Kantorowski, Płońsk - wiersze: "Nie zginęła", "Widok", "Babcia", "Szlak"


godło "Explorer" - Jan Racut, Alwernia - wiersze: "Saint - Denis", "Na zboczu Besset", "Mont Saint - Michel", "Czarna katedra"


godło "Leśnik" - Jerzy Fryckowski, Dębnica Kaszubska - wiersze: "Klucze", "Ulica Otwocka. Okno z widokiem na kirkut", "Marzec 68", "Kiedy przyjadą do mnie autokarem"


WYRÓŻNIENIA DODATKOWE - DO DRUKU:


godło "Fibros" - Alina Rzepecka, Bydgoszcz - wiersz "Warkocze"


godło "Kapryfolium" - Anna Piliszewska, Wieliczka - wiersz " dzieci Sendlerowej"


godło "Pantarei" - Natalia Borowska, Wałcz - wiersz "Jabłoń"


godło "Kalia" - Alina Barbara Nowak, Prudnik - wiersz "Gwiazdy nad głową"


godło "Śmiertelny" - Adam Wojciech Stępiński, Warszawa - wiersz "Tren"


godło "Moje imię znaczy "odrodzona" - Renata Beata diaków, Nowogród Bobrzański - wiersz "A.w popękanej skorupie"


godło "Poemformer" - Piotr Zemanek, Bielsko Biała - wiersz "Pomiędzy"


godło "Raisa Nemirow" - Anda Aneta konińska, Kraków - wiersz "na świat otwarcie"


godło "Malajka" - Aleksandra Jokiel, Chojęcin - wiersz "W albumie"


godło "Czerwiec" - Mateusz Wapień, Serby - wiersz "jej mój los"


godło "Czeremcha" - Aleksandra Fidziańska, Piotrków Trybunalski - wiersz "Bądź"


godło "Niemanie" - Aleksandra Paprota, Wrocław - wiersz "*** (Jestem pokojem. Mam w sobie wszystko. Nic mi"


godło "Kalia" - Alina Barbara Nowak, Prudnik - wiersz "róże na Helclów"


godło "Izolda" - Izabela Brandt, Kościerzyna - wiersz "Żeby pokochać"


godło "Daga" - Dagmara Nawratek, Piekary Śląskie - wiersz "Modlitwa o łaski dla Polski w stulecie odzyskania niepodległości"


godło "Katarynka" - Katarzyna Kadyjewska, Rzeszów - wiersz "Wszyscy Święci"


godło "Bateria kieszonkowa" - Małgorzata Grajewska, Bydgoszcz - wiersz "Który był"


godło "Krwawnik" - Paulina Pidzik, Kraków - wiersz "szczepienie"


godło "Harnaś" - Paweł Banach, Rawa Mazowiecka - wiersz "Niegościnny kraj"


godło "Smak rzeki" - Adam Wierzbicki, Dłużek k/Lubska - wiersz "Ogonek po nostalgię"


godło "Poetessa" - Barbara Krystyna Janczara, Lubaczów - wiersz "Bezimienne mogiły"


godło "Daria" - Czesława Mileszko, Ustrzyki Dolne - wiersz "Twarz dwudziestego pierwszego wieku"


godło "Nadzieja" - Ewa Janas, Myślenice - wiersz " Mogę"


godło "Wulkan" - Grzegorz Chwieduk, Kępice - wiersz "Dzieciństwo"


godło "Kapitalny" - Rafał Kasprzak, Ludwin - wiersz "Słonecznik"


godło "Ika" - Iwona Kalus, Piekary Śląskie - wiersz "Babcia Weronka"


godło "Weronika" - Katarzyna Nowak, Warszawa - wiersz "Długie telefoniczne rozmowy z Z."


godło "Literka" - Elżbieta Kwaśnik, Majdan Królewski - wiersz "Sokółka"


godło "Anna Serwicka" - Anna Serwicka, Bristol (Wielka Brytania) - wiersz "Ziarno"


godło "Mitologia polska" - Witold Kopeć, Wąsosz - wiersz " Przedmurze"


godło "Debiutantka" - Renata Zawadzka, Gorzów Wielkopolski - wiersz "Zwyczajny człowiek"